اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست

شنبه 29 خرداد 1395 10:51 نویسنده: bestblogs چاپ

اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست

زندگی مشترک پس از گذشت زمان نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارد , خیلی از ما فکر میکنیم در زندگی خوشبخت هستیم اما افکار ازار دهنده ای هم در ذهن خود داریم .خیلی از ما فکر می کنیم که زندگی مشترک خوبی داریم، سال ها می گذرد و با خطاهای زیرپوستی و نه چندان مشهود که به چشم مان نمی آید ،پایه های زندگی مشترکمان را از بین می بریم.

 

روزی به خودمان می آییم و می بینیم دو نفر غریبه هستیم که با هم زندگی می کنیم و فرزندان و خانه ی مشترک داریم، همین! پس باید قبل از آنکه دیر شود به چند « اگر» کوچک در زندگی و رفتار خود توجه کنید و در صورت مشاهده ی آنها خیلی زود و اورژانسی در جهت رفعش اقدام کنید.

 

اگر در خانه به خود نمی‌رسید…

چه بخواهید چه نخواهید، همسر شما همیشه به ظاهرتان توجه می‌کند و آراستگی شما برایش مهم است. هیچ زحمتی ندارد که سعی کنید کمی برای همسرتان به ظاهر خود برسید، حتی یک تغییر کوچک در ظاهرتان می‌تواند اثر زیادی در زندگی شما داشته باشد.

 

اگر بیشتر زمان شما صرف کار می‌شود…

اینکه به کارتان اهمیت دهید یا گاهی به سراغ تفریح‌های مورد علاقه‌تان بروید، اصلا بد نیست ولی هیچ‌گاه فراموش نکنید که اولویت اول شما در زندگی، همسر و زندگی مشترکتان است. به طور حتم همسر شما دوست ندارد فکر کند که در زندگی شما نقشی ثانوی و نه چندان مهم دارد.

 

اگر احساسات خود را بروز نمی‌دهید…

عشق مثل گلی است که باید هر روز به آن رسیدگی شود. کوچک‌ترین محبت و عاطفه‌ای که شما هر روز به هم ابراز کنید، صمیمیت و عشق شما را زنده نگه می‌دارد؛ اما متاسفانه بسیاری از زوجین این مسئله را فراموش می‌کنند.

 

باور کنید کارهای خیلی ساده می‌تواند بسیار موثر باشد؛ مثلا هنگامی که در آشپزخانه هستید از او بپرسید چیزی احتیاج ندارد یا او را با کادوهای کوچک غافلگیر کنید (اصلا لازم نیست کادو‌ها گرانقیمت باشد)، وقتی برای شما کاری انجام می‌دهد از او تشکر کنید (اصلا مهم نیست آن کار بزرگ باشد یا کوچک).

 

باید بدانید این کارهای محبت آمیز فقط مخصوص دوران شروع زندگی نیست و حتی می‌توان گفت اهمیت آن‌ها برای ادامه زندگی مشترک بیشتر هم هست.

 

اگر عادت دارید مدام انتقاد کنید…

اگر به خودتان اجازه دهید که مدام از همسرتان انتقاد کنید به مرور به خوشبختی تان خدشه وارد می‌کنید. شاید شما با خود فکر کنید که همه انتقاد‌هایتان منصفانه است اما، وقتی این روند را ادامه دهید حرف‌‌هایتان به غر و نق تبدیل می‌شود و در نتیجه ممکن است هر ۲ نفر شما را عصبانی کند و در ‌‌نهایت مدام بین شما دعوا پیش بیاید.

 

باید یک جا این روند را قطع کنید، قرار نیست شما همسرتان را تربیت کنید. البته در زمان و مکان مناسب می‌توانید با گفت‌و‌گو چنین مسائلی را بررسی و حل کنید. عشق مثل گلی است که باید هر روز به آن رسیدگی شود.

 

کوچک‌ترین محبت و عاطفه‌ای که شما هر روز به هم ابراز کنید، صمیمیت و عشق شما را زنده نگه می‌دارد.

 

اگر با خانواه همسرتان مشکل دارید…

این طبیعی است که شما با همه اعضای خانواده همسرتان نتوانید صمیمی باشید اما باید تمام تلاش خود را بکنید تا با افراد درجه اول او به فصل مشترکی برسید و احترام همه اعضای خانواده ی او را رعایت کنید.

 

ممکن است همسر شما در برخی اختلافات حق را به شما بدهد اما اگر این شکایت از مادر و خواهرشوهر زیاد تکرار شود ، او خسته شده و رابطه تان خدشه دار می شود. در هر صورت فردی که با رفتارش شما را آزرده مادر اوست پس از دید همسرتان به این قضیه نگاه کنید.

 

اگر با همسرتان صداقت ندارید…

دروغ از جمله اشتباهات مهلک در زندگی زناشویی است زیرا همانطور که گفته اند :ماه پشت ابر نمی ماند پس به روزی فکر کنید که دروغ تان برملا شود و رابطه تان گرفتار بی اعتمادی گردد.

 

اعتماد زیر بنای ارتباط خوب زن و شوهر است پس سعی کنید با صداقت و راست گویی حتی اگر در آن زمان به ضررتان است، زندگی خود را بر پایه های قوی استوار کنید.

 

اگر اهل تفریح و لذت مشترک نیستید…

ما با دوستانمان می خندیم ، با اقوام مسافرت می رویم و بسیاری از لحظات خوش را با دیگران تجربه می کنیم ، نیاز داریم برخی تفریحات و لذت ها را برای با همسرمان تجربه کردن،داشته باشیم.خاطرات شیرین دو نفره می تواند در روزهای بحران به داد زندگی مان برسد. پس سعی کنید حساب بانگی لذت مشترک تان را بالا ببرید.

 

 لینک منبع و پست :اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست
http://www.parsnaz.ir/%d8%a7%da%af%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d9%85%d8%b4%d8%aa%d8%b1%da%a9-%d8%ae%d9%88%d8%b4%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%b3%d8%aa.html
اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست - پارس ناز www.parsnaz.ir/اگرهایی-که-در-زندگی-مشترک-خوشایند-نیست.html - Cached اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست ، زندگی مشترک پس از گذشت زمان نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارد ,خیلی از ما فکر میکنیم در زندگی خوشبخت ه. اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست - NazBid.ir nazbid.ir/post/?q=اگرهایی+که+در+زندگی+مشترک+خوشایند+نیست - Cached اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست زندگی مشترک پس از گذشت زمان نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارد , خیلی از ما فکر میکنیم در زندگی خوشبخت ... همسرداری و ازدواج | سایت تفریحی فان کده mefun.in/post/همسرداری-و-ازدواج/ - Cached 2 ساعت قبل ... اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست زندگی مشترک پس از گذشت زمان نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارد , خیلی از ما فکر میکنیم در ... مشترک به انگلیسی | سایت تفریحی فان کده mefun.in/post/مشترک-به-انگلیسی/ - Cached 1 روز پیش ... آیا هنرمندها اهل زندگی نیستند اسرار زندگی مشترک چند و کوچک ترین مضرب .... اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست زندگی مشترک پس از ... آرایش صورت و زیبایی بایگانی - فان نیوز funnews.ir/category/آرایش-صورت-و-زیبایی/ - Cached 1 روز پیش ... اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست · مایکل کورس ، ساعت مدل 2016 برای خانم ها · مایکل کورس ، ساعت مدل ۲۰۱۶ برای خانم ها · کفش های معروف و ... تصاویر بایگانی - فان نیوز funnews.ir/category/تصاویر/ - Cached آنژیوم گیلاسی چیست؟ آیا خطرناک است؟ اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست ... تنها زنی که در مقابل اردوغان می ایستد + عکس · عکس حمام رفتن دختر فلسطینی ... اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست بایگانی | تفریحی و ... abadiyeh.ir/tag/اگرهایی-که-در-زندگی-مشترک-خوشایند-نیست/ - Cached نوشته های دارای برچسب اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست ... آبادیه مینویسد جوک های خنده دار و جالب ویژه ماه رمضان اینایی که میگن سر افطار به یادتون بودم ... پروفایل کاربری - loxblog.Com designerss.loxblog.com/profile.php - Cached پایت؛ امید سختی های دشان / پسری که حالا بعد از گلزنی فقط می خندد نیک اندیشی ... ال‌جی اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست مار غول پیکر تمساح را بلعید ... ixip.ir ixip.ir/.../aHR0cDovL3d3dy5wYXJzbmF6LmlyL25ld3NfY2F0c18xLmh0b... - Cached روش های خانگی برای مقابله با نفخ معده · اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست · استیو بالمر یکی از غول ... عکس های دیدنی از جملات الهام بخش و زیبا برای زندگی. آروشا گروپ | برترین سایت تفریحی | صفحه 4 arushagroup.ir/page/4/ - Cached 1 روز پیش ... اگرهایی که در زندگی مشترک خوشایند نیست .... بالمر پس از رفتنش از مایکروسافت گفته که برایش مهم نیست اعتبار موفقیت های “مایکروسافت ...
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.